Кабмін розширить пільги для чорнобильців

Кабінет Міністрів розробив документи, спрямовані на поліпшення соціальних гарантій чорнобильців. Про це повідомляє прес-служба КМУ. “Забезпечення соціальних гарантій осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним з пріоритетних напрямів діяльності уряду. Для реалізації цих програм розроблено відповідні рішення Кабінету Міністрів”, – йдеться у повідомленні.

chaes1612

Чорнобильська АЕС

Нагадаємо, на сьогоднішній день статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи мають 2 млн 107 тис. чоловік, а це майже 5% населення України. Серед них – 240 тис. учасників ліквідації, 117 тис. інвалідів і 454 тис. потерпілих дітей.

У документах, розроблених Кабміном, передбачено: відміну необхідності встановлення зв’язку смерті померлого годувальника з Чорнобильською катастрофою, посилення соцзахисту дітей, які втратили статус потерпілих осіб, а також надання грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади з режимом короткочасного перебування і не забезпечені харчуванням.

Підготовлено також законопроекти, які дають змогу посилити, зокрема, соціальний захист вдів чорнобильців.

Окрім того, на підставі пропозицій Центру радіаційної медицини до людей, які дістануть можливість користуватися пільгами, будуть віднесені хворі на рак щитовидної залози, яким на час Чорнобильської катастрофи не виповнилося 18 років.

Серед вже діючих змін у соціальному захисті громадян, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, у міністерстві називають зміну порядку оздоровлення даної категорії населення. За даними відомства, новий порядок вже цього року дав змогу вперше виділити пільгові путівки для потерпілих III і IV категорій. Окрім того, чорнобильці дістали можливість самостійно обирати санаторій для лікування з переліку запропонованих.

Згідно з законопроектом, підготовленим Мінсоцполітики за участю громадських ветеранських організацій, з 1 січня 2014 року колишнім військовослужбовцям – учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пропонується відновити норму про збільшення розміру пенсії за вислугу років: особам, віднесеним до I категорії, – на 10%, а II-III категорії – на 5%. Поточного року Міністерство соціальної політики передбачило понад 2,6 млрд грн. витрат на чорнобильців. Це на 30,5 млн грн. більше, ніж 2012 року.

Ukrinform