Китай пообіцяв Януковичу ядерний захист України – ЗМІ

Китай пообіцяв не використовувати проти України свою ядерну зброю і захистити країну, якщо проти неї таку зброю застосують інші. Про це повідомляє з посиланням на підписаний 5 грудня в Пекіні договір американська The Washington Times.

korea1219

Віктор Янукович з главою КНР Сі Дзіньпіном. Фото: www.washingtontimes.com

Відповідний договір, за інформацією видання, був підписаний в ході візиту Віктора Януковича з главою КНР Сі Дзіньпіном.

“Китай зобов’язується не застосовувати і не погрожувати застосуванням ядерної зброї без’ядерній Україні”, – йдеться в договорі.

“Китай обіцяє надати Україні гарантії ядерної безпеки, якщо Україна піддасться вторгненню із застосуванням ядерної зброї чи перебуватиме під загрозою ядерного вторгнення”, – цитує видання текст договору.

Офіційні ЗМІ Китаю повідомляли про угоду під заголовками “Китай обіцяє ядерну парасольку для захисту України”.

Як пише видання, Київ та Пекін також домовились не створювати жодних сепаратистських чи терористичних організацій один проти одного, та визнавати офіційними представниками країни лише один одного.

Як пише газета, КНР давно придивляється до українських стратегічних ресурсів, особливо у сфері військового блоку.

За інформацією видання, в останні роки Китай використовує Україну, щоб обійти права інтелектуальної власності росіян на авіаційні та ракетні технології.

КНР за борги скуповує у Києва старі моделі літаків російського КБ “Сухой”, які потім просто відтворює.

Також Україна виготовила Китаю амфібії класу “Зубр” на повітряній подушці, які той використовує “щоб залякати суперників” в Південно-Китайському морі.

Має свої види Китай і на аграрний сектор України.

“Проте українсько-китайський пакт про безпеку ігнорує слона в кімнаті, що країною, яка може хоч подумати про застосування ядерної зброї проти України є Росія, інший “стратегічний партнер” Китаю”, – пише газета.

“За гіпотетичного сценарію російської ядерної загрози колишньому сателіту Москви, чи дотримуватиметься Китай своєї обіцянки і протистоятиме Москві з її ядерною зброєю?”, – запитує The Washington Times.

Pravda