Уряд виділив 45 га в зоні відчуження ЧАЕС під ЦСВЯП

Кабінет Міністрів України виділив земельну ділянку площею 45 га в зоні відчуження на території Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) для будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), повідомив голова “Енергоатому” України Юрій Недашковський.

chnpp2804

Чорнобильська атомна електростанція

“Сьогодні було ухвалено рішення про виділення 45 га у виконання закону України про розміщення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива”, – сказав він журналістам за підсумками засідання Кабміну в Києві в середу.

Ю.Недашковський пояснив, що після будівництва пускового комплексу, завершення якого намічено на кінець 2017 року, та введення в експлуатацію самого сховища, сюди спрямовуватиметься відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних станцій: Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС. Будівництво здійснюватиме американська компанія Holtec International, нагадав голова “Енергоатому”.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про спорудження ЦСВЯП у лютому 2012 року.

Ще раніше, у 2003 році, “Енергоатом” із метою скорочення витрат, пов’язаних із поводженням із ВЯП, оголосив міжнародний тендер із відбору компанії для створення в країні ЦСВЯП сухого типу для палива з трьох АЕС (Запорізька АЕС уже має власне пристанційне сховище ВЯП – ІФ). Переможцем тендера наприкінці 2005 року визнано Holtec International. “Енергоатом” у грудні того самого року уклав із нею контракт загальною вартістю EUR127,75 млн на проектування, ліцензування, будівництво та введення в експлуатацію першої черги сховища.

Загальна площа території під ЦСВЯП – 11,7 га. Загальна тривалість будівництва, згідно з розпорядженням, визначатиметься з урахуванням терміну, необхідного для його заповнення відпрацьованим паливом.

ЦСВЯП входитиме до складу єдиного комплексу із поводження з відпрацьованим ядерним паливом державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС”. Сховище планується розмістити на майданчику між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка на південний захід від Чорнобильської АЕС, що виводиться з експлуатації, в зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

Створення такого об’єкта дасть змогу НАЕК “Енергоатом” значно скоротити витрати, пов’язані з поводженням із ВЯП, яке нині вивозиться на тимчасове зберігання до РФ.

“Енергоатом” передає на зберігання та переробку ВЯП ФДУП “Гірничо-хімічний комбінат” (Красноярський край, РФ) та ФДУП “Виробниче об’єднання “Маяк” (Челябінська обл., РФ). ВЯП із шести енергоблоків ВВЕР-1000 Запорізької АЕС не вивозиться до РФ, а зберігається в пристанційному СВЯП сухого контейнерного типу (ССВЯП), введеному в експлуатацію в 2001 році.

Інтерфакс-Україна [http://ua.interfax.com.ua/news/general/201844.html] 28/04/2014