Радіоактивних джерел у незаконному обігу стало менше

Державна інспекція ядерного регулювання України повідомила про вилучення з незаконного обігу ряду джерел іонізуючого випромінювання, в яких перевищена еквівалентна доза гамма-випромінювання. Всі джерела відправлені на зберігання та по кожному з них проводиться відповідна експертиза.

Так, у місті Вільнянськ Запорізької області 17 березня 2014 року Управління Служби безпеки України вилучило з незаконного обігу три радіаційні головки гамма-дефектоскопу «Гаммарид» та два транспортних контейнери «Гаммарид».

gammaryd

Вилучене джерело іонізуючого випромінювання

Державна інспекція ядерного регулювання України також повідомила про те, що 18 квітня 2014 року при проходженні радіаційного контролю ПАТ «Арселор Міттал», у місті Кривий Ріг системою автоматизованого контролю «Кордон» був виявлений вагон з вантажем металобрухту з підвищеним рівнем гамма-випромінювання. Після проведення відповідного дослідження серед металобрухту було знайдено частково пошкоджений захисний блок радіоізотопного приладу БГІ-75У. Блок вилучений і відправлений на зберігання.

В ході проведення оперативно-пошукової діяльності 23 квітня 2014 року Управлінням Служби безпеки України в Тернопільській області в приміщенні приватного гаража було виявлено у незаконному обігу підозрілий предмет з ознаками радіоактивного матеріалу. Предмет являє собою металевий уламок розміром 10 на 30 мм, за формою подібний до контрольного джерела приладу радіаційного контролю ДП-5Б.

30 квітня 2014 року співробітники Служби безпеки України поблизу селища Строїнці Чернівецької області у транспортному засобі виявили джерело іонізуючого випромінювання. Предмет було вилучено з незаконного обігу, проводиться розслідування щодо цього інциденту.

Редакція сайту 19/05/2014