Щодо стану забезпечення безпеки та фізичного захисту СНУЯЕтаП

Державна інспекція ядерного регулювання України у травні 2014 року звернулась до Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості (далі – СНУЯЕіП) із вимогою негайного виправлення порушень норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки та фізичного захисту, а також безумовного дотримання умов ліцензії Держатомрегулювання України серії ЕО №000131 від 24.06.2003 р. на право провадження діяльності «експлуатація ядерних установок» (далі – Ліцензія серії ЕО №000131).

sevas

Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості

Довідково: СНУЯЕтаП експлуатує дослідницький реактор ДР-100, стенд фізичний ДР-100 (критична збірка) та підкритичну уран-водну збірку. З 01 січня 2013 року діє заборона Держатомрегулювання України на експлуатацію перших двох ядерних установок.

З огляду на відсутність будь-якої реакції на звернення Держатомрегуювання України прийняло рішення про необхідність проведення позапланової цільової інспекційної перевірки СНУЯЕтаП.

Про дане рішення було повідомлено керівництво експлуатуючої організації, але вона не підтвердила у встановлені терміни про свою готовність до інспекційної перевірки. Тому, враховуючи відсутність реагування та впровадження корегуючих заходів ліцензіатом, Держатомрегулюванням України прийнято рішення про доцільність розгляду питання виконання умов Ліцензія серії ЕО №000131 на засіданні ліцензійної комісії, яка призначена на 11 червня 2014 року. На зазначене засідання запрошено керівництво СНУЯЕтаП.

Про результати засідання ліцензійної комісії Держатомрегулювання України громадськість буде проінформована додатково.

Сайт Державної інспекції ядерного регулювання України [http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/248260] 10/06/2014