Представники «Енергоатома» взяли участь у міжнародній зустрічі з питань ядерної безпеки

З 30 червня по 1 липня 2014 року у Лондоні відбулась міжнародна робоча зустріч в рамках Ініціативи G-7 (Велика сімка) «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення» з розгляду проектів у галузі радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки за участю фахівців ДП НАЕК «Енергоатом».

Під час зустрічі, зокрема, розглядалось питання щодо реалізації проекту з модернізації системи фізичного захисту на діючих АЕС України. Представники держав учасниць зустрічі високо оцінили важливість даної проблеми та висловились за можливість виділення коштів для підвищення рівня фізичного захисту ядерних об’єктів України.

Довідково. Реакцією на нові виклики і загрози щодо безпеки у всьому світі після подій 11 вересня 2001 року стало започаткування лідерами держав Великої сімки ініціативи “Глобального партнерства проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення” на саміті у місті Кананаскіс (Канада) у 2002 році. Глобальне партнерство передбачає розвиток дво- та багатостороннього співробітництва у галузі нерозповсюдження зброї масового знищення, роззброєння, ядерної безпеки, знищення хімічної зброї, небезпечних біологічних патогенів, боротьбу з тероризмом, посилення захищеності та утилізацію матеріалів, що розщеплюються. Учасниками Глобального партнерства, крім країн Великої сімки, стали близько 20 країн світу та Європейська комісія. Україна приєдналась до ініціативи Глобального партнерства проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення у 2004 році. Наразі в Україні на різних стадіях провадження знаходиться 17 проектів Глобального партнерства за підтримки урядів США, Франції, Великої Британії, Німеччини, Японії та Європейської комісії.

G-7 (Велика сімка) – міжнародний клуб урядів семи країн світу: США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади.

Прес-служба НАЕК «Енергоатом»