Іран знищив запаси високозбагаченого урану – МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії заявляє, що Іран знищив свої запаси високозбагаченого урану – відповідно до домовленостей, досягнутих між іранською делегацією і представниками шести світових держав у Женеві в листопаді минулого року.

У доповіді МАГАТЕ сказано, що Іран виконав умови угоди, термін якої повинен був закінчитися 20 липня, проте минулого тижня був продовжений до листопада, повідомляє Радіо Свобода.

Від Тегерана вимагали припинити процес збагачення урану до 20 відсотків і трансформувати вже існуючий у його розпорядженні високозбагачений уран.

Представникам Ірану, Китаю, Росії, Німеччини, Великобританії, Франції та США під час попередніх переговорів, що відбулися у Відні, не вдалося до 20 липня, як було заявлено раніше, погодити умови остаточної всеосяжної угоди щодо іранської ядерної програми. Країни Заходу підозрюють Іран у намірі створити ядерну зброю. Тегеран стверджує, що мета його ядерної програми – виключно мирні цілі.

Раніше Еспресо.TV вже повідомляло, що Іран не погодиться на часткове зняття санкцій і наполягатиме на їх повному скасуванню.

Еспресо ТВ