На Хмельницькій АЕС завершилося загальностанційне протиаварійне тренування

24 липня 2014 року згідно з графіком проведення загальностанційних протиаварійних тренувань у ВП ХАЕС відбулося протиаварійне тренування.

Про це повідомляє прес-служба Хмельницької АЕС.

“Під час загальностанційного тренування було активізовано внутрішній кризовий центр ВП ХАЕС, здійснено збір персоналу аварійних груп і бригад, штабу керівника аварійними роботами на проммайданчику.

Умовно, за легендою тренування, внаслідок короткого замикання на блочному трансформаторі енергоблоку №1 Хмельницької АЕС відбулося відключення вимикачів В-90, 92, зниження потужності реакторної установки до 40%. Через розрив в гермооболонці паропроводу парогенератора №3 спрацював автоматизований захист реакторної установки, було відключено три головні циркуляційні насоси (ГЦН) окрім першого, який не відключився. Відбулося загорання масла на блочному трансформаторі”, – сказано в повідомленні.

Для ліквідації наслідків умовної аварії на підставі розпорядження генерального директора ХАЕС було введено в дію «План аварійного реагування ВП ХАЕС».

Під час проведення загальностанційного протиаварійного тренування були відпрацьовані практичні дії з організації та евакуації персоналу з проммайданчика ВП ХАЕС, захисту аварійного персоналу від впливу радіаційної аварії.

В період проведення протиаварійного тренування (умовно за тренуванням) відповідні служби атомної станції, які були задіяні у тренуванні, ретельно фіксували та передавали в штаб для прийняття рішень дані про радіаційний стан на проммайданчику електростанції, у санітарно-захисній зоні та зоні спостереження.

У ході злагоджених дій аварійних груп та бригад вдалося ефективно провести аварійно-відновлювальні роботи та заходи з локалізації та ліквідації умовної аварії. Реакторну установку було переведено в безпечний стан. Це стало підставою для відміни «Плану аварійного реагування ВП ХАЕС» (умовно за тренуванням).

При підведенні підсумків тренування, керівник аварійних робіт на майданчику – генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко – відзначив, що завдання, які було поставлено перед персоналом станції, виконано згідно з вимогами загальних положень безпеки АЕС.

Укрінформ