«Енергоатом» і Westinghouse обговорили питання розширення співпраці

На минулому тижні в Києві, президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський і президент компанії Westinghouse Electric по ринках Європи, Близького Сходу і Африки Ів Браше під час робочої зустрічі обговорили питання розширення співпраці та реалізацію поточних спільних проектів. В тому числі ‒ проект диверсифікації поставок ядерного палива на українські АЕС.

Зокрема, сторони обговорили впровадження ряду наукомістких заходів у рамках комплексної програми підвищення безпеки. Вона вимагає застосування нових експериментальних даних і досвіду інших ядерних держав, що експлуатують енергоблоки, аналогічні тим, що працюють на українських АЕС.

Під час зустрічі також йшлося про можливість обміну спеціалістами, в першу чергу інженерно-технічного персоналу, що дозволить більш глибше вникнути в технологію.

Нагадаємо, Westinghouse постачає тепловиділяючі збірки на АЕС України в рамках політики диверсифікації постачальників ядерного палива.

Довідка. Співпраця ДП НАЕК «Енергоатом» з Westinghouse була започаткована в рамках міжурядової угоди між США і Україною від 2000 року з кваліфікації ядерного палива для України та продовжена в рамках комерційного контракту, підписаного в 2008 році.

Веб-сайт ДП НАЕК «Енергоатом»