Арсеній Яценюк та Ерна Солберг підписали міжурядову Угоду про підтримку бюджету України на 15 мільйонів доларів США

У вівторок, 18 листопада, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та Прем’єр-міністр Королівства Норвегія Ерна Солберг підписали міжурядову Угоду стосовно підтримки державного бюджету України в розмірі понад 15 мільйонів доларів США.

usa_dog

Арсеній Яценюк та Ерна Солберг підписали міжурядову Угоду

За підсумками зустрічі з Прем’єр-міністром Норвегії Арсеній Яценюк висловив вдячність норвезькому Уряду та персонально Ерні Солберг за підтримку територіальної цілісності України та її незалежності, «за те, що Уряд Норвегії приєднався до санкцій, які спрямовані проти Росії і на встановлення миру і стабільності в Україні і в цілому в Європі».

Арсеній Яценюк повідомив журналістам, що підписана міжурядова Угода про надання бюджетної допомоги Україні в розмірі понад 15 мільйонів доларів – це перший крок: «Дана бюджетна допомога передбачена на відповідний бюджетний рік. І якщо Україна буде далі йти по шляху реформ, Угода передбачає можливість продовження допомоги».

У рамках візиту також підписані Угода між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Норвезьким агентством радіаційного захисту про співробітництво в сфері ядерної та радіаційної безпеки, а також Заява про співробітництво у сфері ядерної безпеки та захищеності між Україною, Норвегією та Швецією.

За словами Арсенія Яценюка, Уряд ставить для себе завданням збільшення обсягів електричної енергії, які виробляються від атомних реакторів: «Тому питання безпеки атомних реакторів, яке є предметом підписаного між нами двохстороннього договору, є вкрай важливим».

Збільшення обсягів електричної енергії, за словами Глави Уряду, здійснюватиметься, зокрема, за рахунок збільшення потужностей компанії «Енергоатом». Зараз, за його словами, українська компанія «Енергоатом» виробляє майже 65% всієї електричної енергії в Україні та володіє всіма українськими ядерними реакторами: «Ми будемо далі йти по шляху збільшення можливостей української компанії «Енергоатом», у тому числі і через співробітництво з норвезькими компаніями та з компанією «Вестін Хаус».

Сьогодні ж під час візиту Прем’єр-міністра Норвегії до України підписано Угоду між Урядом України і Урядом Королівства Норвегія про створення міжурядової комісії з питань співробітництва в галузі торгівлі, підприємництва та економіки.

Арсеній Яценюк наголосив, що однією з перспективних сфер співпраці є енергетичний сектор. Він нагадав, що підписана між НАК «Нафтогаз України» та норвезькою компанією Statoil угода «дає можливість Україні придбавати газ в лідера енергетичного ринку». «І умови цієї угоди є набагато більш прийнятні, ніж будь-які відносини з російською компанією «Газпром», – додав він.

Глава Уряду України нагадав про запрошення норвезькій стороні до інвестування в українську газотранспортну систему. Він нагадав, що ухвалено урядовий закон, який дозволяє інвестиції в українську газотранспортну систему для компаній з ЄС та США: «Якщо Норвегія, яка не є членом Європейського Союзу, але повністю поділяє європейські цінності, прийме рішення щодо інвестування в українську газотранспортну систему, Уряд готовий змінити закон і дати можливість для норвезьких компаній безпосередньо інвестувати в модернізацію і спільну експлуатацію української газотранспортної системи».

Ще одна сфера для співробітництва між Україною та Норвегією – це, за словами Глави Уряду, аграрний сектор: «У рамках торговельної комісії, яка щойно створена, ми будемо наповняти реальним змістом зону вільної торгівлі, яка започаткувала свою діяльність між нашими країнами з 2012 року».

«Цифри, які зараз є в нашому двохсторонньому співробітництві, говорять тільки про одне – нам є куди рости і яким чином збільшувати обсяг взаємних інвестицій та взаємної торгівлі», – підкреслив Арсеній Яценюк.

«У нас дуже великі плани, які потрібно разом реалізовувати в інтересах наших двох країн», – сказав Прем’єр-міністр України.

Веб-сайт Урядового порталу