Інформація відносно відключення енергоблоку №3 Запорізької АЕС від мережі

У зв’язку із поширенням у ЗМІ недостовірної інформації стосовно відключення енергоблоку №3 Запорізької АЕС повідомляємо наступне: 28 листопада 2014 року в 19:24 енергоблок №3 Запорізької АЕС відключився від мережі дією захисту від внутрішніх пошкоджень генератора. Причина відключення ‒ пошкодження обмотки трансформатора напруги секції живлення власних потреб блоку, що призвело до відключення трансформатора власних потреб і вимикачів блочного трансформатору.

zaes0412

Відключення енергоблоку №3 Запорізької АЕС від мережі

Автоматика захисту блоку відпрацювала відповідно до проектного алгоритму.

Блок переведено у холодний стан без зауважень. Радіаційних наслідків немає.

Попередня оцінка рівня події за міжнародною шкалою ядерних подій INES: нижче шкали/рівень «0».

Графіком робіт передбачено підключення блоку до мережі 5 грудня.

Зазначена подія не є ні ядерною, ні якоюсь іншою аварією. Згідно з нормативними документами вона класифікується як «порушення в роботі енергоблоку АЕС». Наразі ведуться роботи з відновлення електропостачання блоку згідно аварійної заявки.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

Веб-сайт ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» [http://www.energoatom.kiev.ua/ua/press/nngc/40761-nformatcya_vdnosno_vdklyuchennya_energobloku__zaporzko_aes_vd_merej/] 4/12/2014