Про коментар МЗС РФ стосовно ядерної безпеки в Україні від 30.12.2014

На офіційному сайті МЗС РФ 30 грудня 2014 року було оприлюднено «Комментарий Департамента информации и печати МИД России о ситуации вокруг использования на АЭС Украины ядерного топлива американской компании «Вестингауз».

fuel

Про коментар МЗС РФ стосовно ядерної безпеки в Україні від 30.12.2014

Державна інспекція ядерного регулювання України інформує, що впровадження нових модифікацій ядерного палива для АЕС України чітко регламентується нормативно-правовими документами з ядерної та радіаційної безпеки. Цими документами визначені послідовні кроки, які має зробити експлуатуюча організація НАЕК «Енергоатом»; і кожен такий крок ретельно аналізується та контролюється Держатомрегулюванням – від концептуального рішення щодо впровадження нового палива до його введення в промислову експлуатацію.

Нагадаємо, на сьогоднішній день Держатомрегулюванням узгоджене концептуальне технічне рішення щодо впровадження ядерного палива компанії «Westinghouse» вдосконаленої конструкції на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС та технічне рішення про організацію дослідної експлуатації впровадження ядерного палива компанії «Westinghouse» вдосконаленої конструкції на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС. Впровадження ядерного палива компанії «Westinghouse» здійснюється без зауважень.

Довідково. Оцінка роботи Державної інспекції ядерного регулювання України – нагляд за додержанням та постійним підвищенням рівня ядерної та радіаційної безпеки в України неодноразово здійснювалась незалежними експертами та фахівцями європейського та світового ґатунку. Результати такої оцінки – звіт повномасштабної Місії МАГАТЕ Комплексний огляд регулюючої діяльності у 2008 та 2010 році та оцінка результатів «стрес-тестів» енергоблоків АЕС України, здійснена компетентними органами Європейського Союзу.

Сайт Державної інспекції ядерного регулювання України