“Енергоатом” і Holtec домовились про будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива

Українська компанія “Енергоатом” і американська корпорація Holtec International підписали додаткову угоду до контракту про будівництво в Україні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива трьох АЕС – Хмельницької, Рівненської та Южно-Української.

holtec

“Енергоатом” і Holtec домовились про будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива

Угоду підписали президент “Енергоатому” Юрій Недашковський та президент і виконавчий директор Holtec International Кріс Сінгх. За документом, проектування і будівництво сховища здійснюватиме “Енергоатом”, а поставки спеціального обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування в сховище – корпорація Holtec. У 2015-2017 роках буде здійснено проектування та спорудження сховища, постачання обладнання та технологій Holtec і введення сховища в експлуатацію.

В цілому, до кінця 2020 року Holtec поставить 94 системи зберігання відпрацьованого ядерного палива, подальше їх виробництво буде здійснюватися в Україні. Як відзначають в представництві “Енергоатому” в Брюсселі, спорудження власного сховища призведе до значної економії коштів компанії, адже сьогодні половина відпрацьованого ядерного палива транспортується на зберігання в Російську Федерацію.

“Це призведе до економії коштів компанії “Енергоатом” у більш, ніж 250 млн євро на рік”, – заявив з цього приводу Ю.Недашковський.

У представництві НАЕК “Енергоатом” у Брюсселі також підкреслили, що в новому українському сховищі зберігатиметься тільки відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС. Крім того в представництві додали, що сховище не матиме негативного впливу на навколишнє середовище, оскільки буде використовуватися так звана “суха” технологія.

24 ТВ [http://24tv.ua/news/showNews.do?energoatom_i_holtec _domovilis_pro_budivnitstvo_shovishha_dlya_vidpratsovanogo_yadernogo_paliva&objectId=536036] 1/02/2015