Підсумкова Колегія Держатомрегулювання за 2014 рік

5 лютого 2015 року відбулося підсумкове розширене засідання Колегії Держатомрегулювання, на якому розглянуто результати діяльності регулюючого органу за 2014 рік та представлено пріоритетні напрями на 2015 рік.

kolegiya05022015

Підсумкова Колегія Держатомрегулювання за 2014 рік

У засіданні Колегії взяли участь Голова Держатомрегулювання України та члени Колегії регулюючого органу, керівники структурних підрозділів центрального апарату та державних інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки (територіальних підрозділів Держатомрегулювання України), представники апарату РНБО, КМУ, українського парламенту, ЦОВВ, експлуатуючих організацій, екологічного центру та представники ЗМІ.

В ході зустрічі були підведені підсумки діяльності Держатомрегулювання по підвищенню безпеки енергоблоків АЕС, проведенню пост-Фукусімських заходів, продовженню експлуатації діючих енергоблоків. Також учасникам Колегії надали інформацію щодо порушень у роботі АЕС, аварійної готовності та реагування, інспекційної діяльності. Стосовно безпосередньо регулюючої діяльності, то доповідачі звернули увагу на регулювання безпеки об’єкта «Укриття», регулювання безпеки зняття з експлуатації ядерних установок, регулювання безпеки поводження з ДІВ, регулювання захищеності. Також було обговорено питання про оптимізацію державного регулювання та пріоритетні напрями на 2015 рік. Більш детальну інформацію за цими питаннями можна знайти в презентаціях доповідачів.

Борис Столярчук, директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок – заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, зазначив, що за 2014 рік було проведено необхідні заходи щодо підвищення безпеки енергоблоків АЕС. Зокрема, забезпечено регулюючий супровід реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС та переоцінки безпеки діючих енергоблоків, шляхом проведення відповідних експертиз технічних рішень та проектів, узгодження технічних умов на обладнання тощо.

Ольга Макаровська, заступник Голови Держатомрегулювання, розповіла про підсумки діяльності з регулювання радіаційної безпеки, захищеності та гарантій. «Результати інспекційної діяльності дозволяють упевнитися, що вимоги безпеки є достатніми, застосовуються правильно і виконуються у повному обсязі або потребують відповідного коригування чи застосування заходів примусу для їх належного виконання» – відмітила пані Макаровська.

Оскільки на Сході країни триває антитерористична операція (далі – АТО), Держатомрегулюванням у встановленому законодавством порядку було переведено державну систему фізичного захисту до умов функціонування у режимі підвищеної готовності. Ольга Макаровська зазначила, що на постійній основі проводиться інформування штабу АТО про потенційні радіаційні ризики у зоні проведення операції.

Інформаційна війна, яка триває проти України, не перешкодили Держатомрегулювання здійснювати системну роботу із громадськістю через висвітлення результатів діяльності на відповідних веб-ресурсах та проведення засідань Громадської ради. На засіданнях ради були розглянуті актуальні питання ядерної та радіаційної безпеки.

Пріоритетними напрямами діяльності Держатомрегулювання на 2015 рік було визначено:

  • реалізація Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами та планів гармонізації національних норм і правил з безпеки з референтними рівнями WENRA;
  • забезпечення ефективного функціонування державної системи фізичного захисту в умовах підвищеної готовності;
  • забезпечення регулюючого супроводу реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС та переоцінки безпеки діючих енергоблоків та ядерних установок;
  • забезпечення державного регулювання безпеки при створенні інфраструктури довгострокового зберігання та захоронення РАВ, безпеки об’єкту «Укриття», зняття з експлуатації блоків 1,2 та 3 ЧАЕС;
  • виконання міжнародних зобов’язань України щодо нерозповсюдження ядерної зброї за міжнародними конвенціями у сфері безпеки та захищеності;
  • протидія розповсюдженню недостовірної інформації в умовах інформаційної війни шляхом оперативного інформування громадськості з питань безпеки використання ядерної енергії;
  • реалізація заходів щодо запобігання та протидії корупції в Держатомрегулювання відповідно до плану на 2015 рік;
  • проведення роботи з Верховною Радою України та іншими урядовими установами щодо роз’яснення функцій і завдань Держатомрегулювання, який є головним у системі центральних органів виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії.

Редакція сайту 5/02/2015