Кім Чен Ин: КНДР вдається до ядерного стримування

Північна Корея відновлює свої атомні потужності, які можуть дозволити виготовляти ядерну зброю. КНДР оголосила про відновлення роботи атомних об‘єктів у дослідницькому центрі Йонбен. Лідер комуністичної держави Кім Чен Ин під час виступу перед керівництвом армії заявив, що країна змушена вдатися до такого кроку з метою самооборони.

“Ми одночасно розвинули нашу економіку та створили війська ядерного забезпечення. У нинішньому становищі ми повинні вдаватися до ядерного стримування, тому що імперіалісти далі загрожують нам своїми ядерними силами.”

Роботу реактора потужністю 5МВт та заводу зі збагачення урану Північна Корея зупинила 2007 року після угоди на 6-сторонніх перемовинах. Однак подальші переговори про ядерне роззброєння зайшли у глухий кут: Сеул та Пхеньян звинуватили один одного у невиконанні зобов‘язань.

Пак Йон Дже, мешканець Пхеньяна:

“США та інші держави взяли на себе зобов‘язання надати нам легководні реактори, однак вони цього досі не виконали. Їхні дії можна розглядати як нечесну спробу стримати КНДР від ядерних розробок та перетворити на нас рабів їхньої ядерної влади.”

Ситуація на півострові загострилась після нових санкцій проти Північної Кореї, яка у грудні запустила новий супутник, а в березні здійснила третє ядерне випробування. Пхеньян почав регулярно погрожувати Південній Кореї та США після їхніх спільних військових навчань, які в КНДР назвали провокацією.

Євроньюз