«Керівник» Севастопольського університету ядерної енергії та промисловості дезінформує про наявність ліцензії

Призначений незаконною владою АР Крим директор Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості (СНУЯЕтаП) Володимир Кирияченко виступив із брехливою заявою щодо наявності ліцензії Держатомрегулювання України на експлуатацію дослідницького реактора ДР-100, стенду фізичного ДР-100 (критична збірка) та підкритичної уран-водної збірки. В коментарі інтернет – виданню «Крим.Реалії» пан Кирияченко стверджував, що університет має українську ліцензію.

sevastopol

Держатомрегулювання нагадує, що у травні 2014 року звернулась до СНУЯЕтаП із вимогою негайного виправлення порушень норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки та фізичного захисту, які мали місце, а також безумовного дотримання умов ліцензії серії ЕО №000131. Оскільки з боку керівництва університету не було реакції на звернення, Держатомрегуювання прийняла рішення про необхідність проведення позапланової цільової інспекційної перевірки СНУЯЕiП і повідомила про нього керівництво. Але СНУЯЕтаП не підтвердив у встановлені терміни про свою готовність до інспекційної перевірки. Через відсутність будь-якого реагування ліцензіата на звернення регулюючого органу Держатомрегулюванням відповідно до встановленого порядку ЗУПИНИЛА дію Ліцензія серії ЕО №000131 і поінформувала ліцензіата листом, в якому також зазначено умови поновлення дії ліцензії. Відповідна інформація також відображена в Єдиному реєстрі ліцензій, який знаходиться за таким інтернет посиланням.

Станом на сьогоднішній день жодна з умов, які були встановлені для відновлення дії ліцензія серії ЕО №000131, не виконана.

Ще одна брехня, яку поширює директор СНУЯЄтаП в коментарі «Крим.Реалії» – ніби-то Міжнародне агентство атомної енергії (МАГАТЕ) погодилося із захопленням Російською Федерацією ядерних об’єктів у Криму.

Держатомрегулювання наголошує, що 22 вересня до постійного представництва України при МАГАТЕ у Відні (Австрія) надійшов лист цієї організації (реєстраційний номер №4.11.4 №4.11-UKR). В ньому МАГАТЕ підтвердила, що визнає радіоактивні матеріали, а також ядерні установки, розташовані в Криму та в Севастополі, власністю України. Таким чином, МАГАТЕ діє у повній відповідності до положень резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 27.03.2014р. «Територіальна цілісність України» (A/Res/68/262), зокрема: «Генеральна асамблея…закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь…і утримуватись від будь-яких дій або кроків, яки б могли тлумачитися як визнання будь-якого такого зміненого статусу».

Прес-служба Держатомрегулювання 18/02/2015