Енергоатом здійснив черговий крок щодо забезпечення енергетичної безпеки України

Контракт на поставки збагаченого урану між французькою компанією AREVA та українською НАЕК «Енергоатом» було підписано у Брюсселі, в представництві Енергоатома у п’ятницю, 24 квітня 2015 року.

naek0429

Енергоатом здійснив черговий крок щодо забезпечення енергетичної безпеки України

Підписи під контрактом поставили президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та старший виконавчий віце-президент, очільник підрозділу Mining&Front-End Олів’є Вантц.

НАЕК «Енергоатом» послідовно виконує завдання забезпечення енергетичної безпеки України. «Сьогодні підписано контракт, яким розширюється співробітництво з одним зі світових лідерів у сфері ядерних технологій – французькою компанією AREVA. Цей контракт є реальним кроком у сфері диверсифікації поставок ядерних матеріалів для українських АЕС», – наголосив під час підписання Юрій Недашковський.

Компанія AREVA виграла конкурс не лише завдяки найпривабливішій ціновій позиції, але й мінімізованим ризикам для Енергоатома, що закладено у Контракт.

Також в рамках зустрічі сторони обговорили поточні питання взаємодії двох атомних компаній, серед яких:

  • обмін досвідом з питань спорудження та безпечної експлуатації АЕС, включаючи питання підвищення безпеки;
  • поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ);
  • модернізація та підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС;
  • продовження терміну служби енергоблоків;
  • ядерна безпека, радіаційний захист навколишнього середовища і персоналу АЕС.

Довідково: Компанія AREVA є давнім партнером Енергоатома. Наразі в Компанії діє Угода про дорожню карту в галузі атомної енергетики між ДП «НАЕК «Енергоатом» та AREVA від 2011 року, що охоплює питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами (включаючи зберігання, транспортування та переробку).

Сайт ДП «НАЕК «Енергоатом» [http://www.energoatom.kiev.ua/ua/press/nngc/43424-energoatom_made_next_step_to_ensure_energy_independence_of_ukraine/] 27/04/2015