Кабмін пропонує ВР денонсувати угоду з РФ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС – Яценюк

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді денонсувати Угоду з Росією щодо добудови блоків № 3,4 Хмельницької АЕС. “Кабінет Міністрів пропонує парламенту невідкладно денонсувати угоду з РФ щодо добудови блоків № 3,4 Хмельницької АЕС у зв’язку з невиконанням Російською Федерацією зобов’язань, які вона брала у відповідності з цією угодою, і одночасно скасувати цей закон”, – заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду в середу.

kabmin1407

Кабмін пропонує ВР денонсувати угоду з РФ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС – Яценюк

Як повідомлялося, у вівторок прем’єр-міністр Арсеній Яценюк висловив здивування і невдоволення тим, що Міністерство закордонних справ (МЗС) півтора місяця гальмує рішення уряду про денонсацію цієї угоди, з допомогою якого “Росія фактично хотіла монопольно захопити кілька енергетичних блоків в Україні”.

12 червня НАЕК “Енергоатом” заявив, що МЗС продовжує блокувати ініціативи “Енергоатому” і Міністерства енергетики та вугільної промисловості про денонсацію двосторонньої міжурядової угоди з РФ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, у зв’язку з чим “Енергоатом” змушений звернутися за допомогою до глави держави.

Влада України раніше заявляла про намір відмовитися від співпраці з РФ при будівництві двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк в жовтні 2014 року окреслив перед НАЕК “Енергоатом” завдання прискорити завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами.

Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співпрацю в будівництві 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

“Енергоатом” у травні 2011 року заявив, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка. У початкових пропозиціх російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низьку процентну ставку.

“Енергоатом” є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис МВт.

Інтерфакс [http://ua.interfax.com.ua/news/general/276617.html] 10/07/2015