Презентація навчального посібника “Експертний контроль в системі міжнародної безпеки”

25 вересня 2013 року в Інституті міжнародних відносин при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася презентація навчального посібника “Експертний контроль в системі міжнародної безпеки”. Навчальний посібник підготовлено в рамках співпраці Шведського агентства з радіаційної безпеки з Науково-технічним центром експорту та імпорту спеціальних технологій, техніки та матеріалів та Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Даний проект був реалізований за фінансової підтримки Шведської програми сприяння ядерного нерозповсюдження і за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби експортного контролю України.

У посібнику висвітлено різні аспекти експортного контролю. У ньому представлена інформація про міжнародні та національні режими експортного контролю та договірно-правову базу їх функціонування. Також визначено роль і місце режимів експортного контролю в системі міжнародної безпеки.

У своїх вітальних словах авторський колектив (Галака С.П., Гришуткін О.М., Кондратов С.І., Перепелиця Г.М.) неодноразово зазначав унікальність даного навчального посібника. Сівер О.І. (керівник проекту) підкреслив, що на сьогоднішній день посібник не має аналогів в Україні. Також була відзначена особлива роль навчального посібника для підготовки майбутніх фахівців у галузі експортного контролю.

Представниця Шведського агентства з радіаційної безпеки Андерсон Сарміта привітала всіх учасників проекту з успішним його завершенням. Вона зазначила, що для Швеції пріоритетними є ті проекти, мета яких полягає в обміні досвідом та підвищенні обізнаності в цілому, а також у створенні стійкого потенціалу знань у різних секторах ядерної проблематики. Таким чином, Сарміта зазначила, що даний проект був одним з тих, які входили до складу пріоритетних .

Представники української сторони висловили подяку шведським колегам за проявлений інтерес до проекту та активну його підтримку.

Редакція сайту 26/09/2013