Засідання колегії Держатомрегулювання України про стан підготовки шостої “Національної доповіді України на виконання зобов’язань, що випливають із Конвенції про ядерну безпеку”

25 липня 2013 року в м. Києві пройшло чергове засідання Колегії Держатомрегулювання України, присвячене обговоренню стану підготовки шостої “Національної доповіді України на виконання зобов’язань, що випливають із Конвенції про ядерну безпеку”. В рамках засідання Кучинською Альоною Вікторівною (державний інспектор відділу регулювання безпеки ядерно-паливних циклів Управління ліцензування нових проектів) було представлено поточний стан щодо підготовки вищезгаданого документа. Слід відмітити, що головною метою Доповіді є надання об’єктивної та неупередженої інформації про стан безпеки ядерних установок і заходів, що впроваджуються для її підвищення з метою забезпечення захисту населення й навколишнього природного середовища в Україні, а також висвітлення змін і прогресу в законодавчій та регулюючій діяльності в ядерно-енергетичному секторі України за звітний період.

kolegiya2607

Засідання колегії Держатомрегулювання України

У доповіді було зосереджено основну увагу на двох особливостях подовженого звітного періоду між П’ятою та Шостою нарадами з розгляду країн-учасниць Конвенції з ядерної безпеки. Перша особливість – реакція міжнародної спільноти на аварію на атомній електростанції Фукусіма-1, інша – демонстрація питання продовження експлуатації енергоблоку № 1 Південноукраїнської АЕС у понад проектний термін з обсягами реалізації “пост-фукусімських” заходів за уроками подій на АЕС “Фукусіма”.

Колегією було відмічено, що представлена редакція доповіді відповідає вимогам до її структури, наведеної в Керівних принципах щодо форми та структури національних доповідей.

По завершенню засідання, Колегія Держатомрегулювання України постановила схвалити шосту Національну доповідь України про виконання зобов’язань, що випливають із Конвенції про ядерну безпеку. Разом з тим, було вирішено вважати виконання заходів з підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків АЕС відповідно до Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій та реалізацію “пост-фукусімських” заходів, в першу чергу на енергоблоках, які готуються до продовження експлуатації пріоритетними завданнями на період до Шостої наради країн-сторін Конвенції.

Редакція сайту 26/07/2013