Засідання Колегії Держатомрегулювання України про видачу ліцензії на провадження діяльності з будівництва та введення в експлуатацію ядерної підкритичної установки “Джерело нейтронів”

26 вересня 2013 року в залі засідань Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулось чергове засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України. На розгляд Колегії було винесено питання про видачу ліцензії на провадження діяльності з будівництва та введення в експлуатацію ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, що засноване на підкритичній збірці, керованій лінійним прискорювачем електронів» (далі – Джерело нейтронів).

snrc2609

Засідання Колегії Держатомрегулювання України

Діяльність щодо проектування та спорудження Джерела нейтронів здійснюється в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут».

Джерело нейтронів є інноваційною ядерною установкою та призначене для проведення фундаментальних та прикладних досліджень в різних галузях фізики, хімії, біології та медицини.

Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» Джерело нейтронів потребує виконання всього комплексу заходів щодо оцінки її безпеки та ліцензування.

Заслухавши доповідь начальника Управління ліцензування нових проектів Держатомрегулювання України Григораша О.В. та беручи до уваги обговорення, Колегія постановила, що можливо видати ліцензію на право провадження діяльності на етапах життєвого циклу «будівництво та введення в експлуатацію Джерела нейтронів» Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут». Додатково Колегія постановила доопрацювати проект ліцензії на право провадження діяльності на етапах життєвого циклу «будівництво та введення в експлуатацію Джерела нейтронів» Управлінню ліцензування нових проектів відповідно до отриманих на засіданні Колегії пропозицій та рекомендацій.

Редакція сайту 26/09/2013