Засідання Колегії Держатомрегулювання України щодо результатів державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки «Техніко-економічного обґрунтування інвестицій будівництва сховища для проміжного зберігання ВАВ, що повертаються з Російської Федерації

1 серпня 2013 року відбулось засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України. На порядку денному був розгляд результатів державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки «Техніко-економічного обґрунтування інвестицій будівництва сховища для проміжного зберігання ВАВ, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого палива Українських АЕС».

Державна інспекція ядерного регулювання України

Відповідно до загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами, затвердженої Законом України від 17.09.2008 № 516-VI, для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів (далі – ВАВ), що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива Українських АЕС повинно бути спроектовано, побудовано та введено в експлуатацію відповідне сховище. Основним призначенням якого є підготовка до зберігання та довгострокового зберігання осклованих ВАВ. Згідно з технічними характеристиками даного сховища, термін приймання ВАВ має складати 30 років, а термін зберігання контейнерів з ВАВ – 100 років. Більше того, сховище призначене для приймання, підготовки до зберігання та проміжного довгострокового зберігання 1008 упаковок (550 м3) осклованих ВАВ.

Результати Державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки ТЕО, яка виконувалась Держатомрегулюванням України із залученням ДНТЦ ЯРБ, свідчать про те, що визначені в ТЕО призначення, функції сховища, найбільш важливі проектні критерії та вимоги до сховища, концептуальні проектні рішення сховища в цілому відповідають вимогам ядерної та радіаційної безпеки.

Редакція сайту 5/08/2013