Колегія Держатомрегулювання України визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС у наступні 10 років

28 листопада 2013 р. відбулось засідання Колегії Держатомрегулювання України, на якому розглядалося питання щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС за результатами періодичної переоцінки безпеки. Члени Колегії визнали обґрунтованою можливість безпечної експлуатації згаданого енергоблоку у наступні 10 років.

kolegiya2811

Засідання Колегії Держатомрегулювання України

В засіданні Колегії взяли участь представники ДП «НАЕК «Енергоатом»», Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства екології та природних ресурсів України, Миколаївської обласної держадміністрації та облради, члени Громадської ради при Держатомрегулювання України.

У ході засідання представники ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Южно-Українська АЕС», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України доповіли про результати виконаних робіт для можливості подальшої експлуатації енергоблоку. Було зазначено, що поточний технічний стан критичних елементів, тобто корпусу реактора, захисної оболонки, трубопроводів та обладнання 1-го контуру, що застосовується для безпечного зупину та розхолоджування реактора, відповідає вимогам діючих норм та стандартів.

Виконуючий обов’язки гендиректора Южно-Української АЕС В’ячеслав Кузнєцов також наголосив, що на станції у повному обсязі виконано всі постфукусімські заходи.

Загалом витрати НАЕК «Енергоатом» на роботи з продовження терміну експлуатації енергоблоку оцінюються приблизно в 2,4 мільярда гривень, що відповідає світовим підходам. Протягом 2013 року було виконано усі заходи з продовження терміну експлуатації та підвищення безпеки першого енергоблоку ЮУАЕС відповідно до Постанови КМУ та вимог ДІЯРУ.

Слід зазначити, що на розгляд до Держатомрегулювання України експлуатуюча організація НАЕК «Енергоатом» подала вже другу «Заяву на переоформлення ліцензії серії ЕО № 000064 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерних установок Южно-Української АЕС». До регулюючого органу був також наданий Звіт з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку, в якому експлуатуюча організація обґрунтувала можливість його безпечної експлуатації до 2 грудня 2023 року. Проведена державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки вищезгаданого Звіту підтвердила можливість безпечної експлуатації енергоблоку протягом наступних десяти років.

Редакція сайту 29/11/2013