Україна розглядає Китай як можливого партнера під час добудови двох блоків Хмельницької АЕС

Україна розглядає Китай як можливого партнера під час добудови третього та четвертого блоків Хмельницької АЕС, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин на прес-конференції в Києві в понеділок.

haes

Україна розглядає Китай як можливого партнера під час добудови двох блоків Хмельницької АЕС

За його словами, нині триває підготовча робота із залучення нового партнера для добудови цих блоків. “Ми закрили питання з росіянами за старим договором і розпочинаємо новий процес”, – сказав він.

“Безумовно, Росія має великі напрацювання і потенціал у цьому питанні, але ми дивимося у напрямку Китаю та інших партнерів, того ж Westinghouse”, – зазначив В.Демчишин.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 вересня підтримала законопроект про припинення дії угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом РФ про співробітництво у будівництві енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС.

На думку української сторони, Росія не виконала своїх зобов’язань за зазначеною угодою. У початкових пропозиціях російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає нижчу процентну ставку.

Енергоатом” є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську та Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис. МВт.

Інтерфакс [http://ua.interfax.com.ua/news/general/302533.html] 10/11/2015