Виконана поставка першої партії пеналів для СВЯП-2

Двостінний сухий екранований пенал (ДСЕП) є ключовим елементом системи проміжного сухого зберігання NUHOMS, яка буде реалізована на СВЯП-2 для здійснення довготривалого проміжного зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) реакторів РВПК-1000 Чорнобильської АЕС.

svyap2

Виконана поставка першої партії пеналів для СВЯП-2

Основне призначення ДСЕП – забезпечення 100-річного терміну (призначений термін експлуатації СВЯП-2) проміжного, ізольованого від навколишнього середовища, сухого зберігання ВЯП в середовищі інертного газу.

Система ДСЕП включає в себе герметичну ємність, що складається з двох суцільнозварних герметичних оболонок (пенал), які утворюють два окремих локалізуючих бар’єри на шляху можливого розповсюдження радіоактивних матеріалів, внутрішньопенальний кошик і паливні патрони (ПП), і передбачає горизонтальне розміщення кожного ДСЕП всередині окремого відсіку бетонного модуля зберігання (БМЗ).

ДСЕП відноситься до обладнання СВЯП-2, важливого для безпеки.

Розробник і виробник устаткування ДСЕП (Підрядник) – компанія Холтек Інтернешнл, США.

На підставі розробленої Підрядником і попередньо узгодженої Держатомрегулювання України «Технічної специфікації на виготовлення і поставку ДСЕП СВЯП-2» з комплектом конструкторської документації, на заводі Холтек Інтернешнл у м Пітсбург (США) виготовлена перша (пілотна) партія ДСЕП в кількості 5 шт.

У липні 2014 року на підставі погодженої Держатомрегулювання України «Програми заводських приймальних випробувань ДСЕП» відбулися заводські приймальні випробування (ЗПВ) пілотної партії ДСЕП за участю представників Замовника та Держатомрегулювання України.

Результати ЗПВ продемонстрували можливість серійного виробництва ДСЕП за умови усунення виявлених при проведенні випробувань пілотної партії недоліків та внесення відповідних змін в технічну специфікацію.

Допрацьована за результатами ЗПВ «Технічна специфікація на виготовлення і поставку ДСЕП СВЯП-2» узгоджена Держатомрегулювання України у липні 2015 року.

В даний час на заводі-виробнику Холтек Інтернешнл ведеться серійне виробництво ДСЕП.

Відповідно до графіка виконання робіт 24-25 листопада 2015 виконана поставка на ДСП ЧАЕС першої партії ДСЕП з паливними патронами (Лот 1 і Лот 2) у кількості 10 одиниць.

10 ДСЕП з паливними патронами достатньо для роботи СВЯП з проектною продуктивністю протягом 5 місяців.

Постачання наступної партії ДСЕП (5 одиниць) очікується в січні 2016 року.

До моменту передачі СВЯП-2 від Підрядника Замовнику планується поставка до 85 ДСЕП, що буде достатньо для роботи СВЯП-2 з проектною продуктивністю протягом більш ніж 3 роки. Решта ДСЕП (загальною кількістю до 231 ДСЕП) будуть поставлені протягом 2017-2019 р.р.

Сайт ГСП Чернобыльская АЭС [http://chnpp.gov.ua/uk/home/100-news/2965-vikonana-postavka-pershoji-partiji-penaliv-dlya-svyap-2] 29/11/2015