У Німеччині протестували термоядерний реактор

Під час випробувань гелієва плазма була нагріта до температури близько мільйона градусів за Цельсієм.

 У німецькому Інституті фізики плазми Товариства Макса Планка, який фінансується урядом Німеччини, були проведені тестові запуски термоядерного реактора, повідомляється на сайті інституту.
 
1727220
У Німеччині протестували термоядерний реакторі

Під час випробувань гелієва плазма була розігріта до температури близько мільйона градусів за Цельсієм.

Wendelstein 7-X Stellarator є найбільшим реактором типу стелларатор для здійснення керованого термоядерного синтезу. Стеларатори в майбутньому можуть виступати як майже невичерпні джерела екологічно чистої енергії. На розробку конструкції реактора пішло близько десятиліття, і стільки ж – на процес виготовлення і збірки.

Реактори такого типу відрізняються від традиційних іншою конфігурацією магнітної системи. Wendelstein 7-X Stellarator створює неоднорідне магнітополе у ​​формі закрученої стрічки Мьобіуса; при цьому в реакційній камері плазма більш стабілізована.

Наступний крок досліджень покликаний подовжити тривалість утримання стабілізованої плазми в магнітному полі камери. Ще до кінця року інженери сподіваються отримати першу порцію високотемпературної водневої плазми з температурою в 100 млн градусів за Цельсієм, що дасть можливість запустити реакції термоядерного синтезу. Останні можуть посунути енергобаланс всього процесу до позитивної області.

Як повідомлялося, нобелівськими лауреатами з фізики у 2015 році стали японець Такаакі Кадзита і канадець Артур Мак-Дональд за доказ маси нейтрино – фундаментальної частинки.

Кореспондент [http://ua.korrespondent.net/tech/3602536-u-nimechchyni-protestuvaly-termoiadernyi-reaktor] 17/12/2015