Україна проводить підготовчі заходи до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

Уряд України затвердив склад Організаційного комітету з проведення заходів до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, до складу якого увійшли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних організацій, Академії Наук України, Верховної Ради України, громадських організацій.

104189

Україна проводить підготовчі заходи до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

На підставі отриманих пропозицій від обласних державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій ДАЗВ дуло підготовлено План заходів, який буде затверджено на засіданні Оргкомітету.

Зокрема, планом заходів передбачено проведення 21-23 квітня 2016 року Міжнародного форуму «Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу» із залученням широкого кола вчених, політиків та громадськості.

Наразі Чорнобильська АЕС зупинена, виконуються роботи із зняття станції з експлуатації, на промисловому майданчику зведено об’єкти поводження з радіоактивними відходами, будується сховище відпрацьованого ядерного палива, активно ведеться спорудження нового безпечного конфайнмента, який надійно ізолює зруйнований енергоблок Чорнобильської АЕС від навколишнього середовища. Основна тема форуму – остаточний етап подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, яким має стати створення інфраструктури для переробки нестабільних конструкцій та їх демонтаж, видалення паливомістких матеріалів з об’єкта «Укриття» і їх надійне захоронення.

Також у рамках проведення заходів готується випуск «Збірника інформаційно-аналітичних доповідей «30 років Чорнобильської катастрофи» (огляди)».

Урядовий портал [http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248709481&cat_id=244277212] 17/12/2015