Запуск ЛЕП від Рівненської АЕС до Києва вирішує низку стратегічних завдань і допоможе уникнути віялових відключень у столиці та області – Порошенко

Президент України Петро Порошенко впевнений, що запуск нової повітряної ЛЕП “Рівненська АЕС – підстанція Київська” допоможе уникнути віялових відключень електроенергії в Києві та області.

CSC_0066

Запуск ЛЕП від Рівненської АЕС до Києва вирішує низку стратегічних завдань і допоможе уникнути віялових відключень у столиці та області – Порошенко

“По-перше – це збільшує енергетичну незалежність нашої держави. Друге – збільшує енергобезпеку нашої держави, третє – робить роботу всього енергокомплексу країни набагато ефективнішою та рентабельною”, – заявив П.Порошенко в понеділок у Києві після запуску повітряної ЛЕП “Рівненська АЕС – підстанція Київська”.

Президент наголосив, що в 2014 році частка атомної енергетики становила не більше 48%.

“На сьогодні, за рахунок введених заходів Міністерством палива та енергетики і структурами цього міністерства, частка атомної енергетики збільшена до 55%. Зараз цей процес буде продовжено, і це допоможе нам мати конкурентоздатний тариф за рахунок збільшення відсотка атомної енергетики, кардинально зменшити нашу залежність від імпорту енергетичного вугілля, і ми зможемо сьогодні провадити більш зважену політику”, – сказав він.

За словами П.Порошенка, це лише перший крок. Наступним кроком стане поліпшення системи енергозабезпечення Києва і Київської області.

“І вже зараз ми можемо сказати, що це зробить неможливими віялові відключення в Київській області, які у нас були в цей самий час минулого року”, – сказав він.

Інтерфакс [http://ua.interfax.com.ua/news/general/312856.html] 22/12/2015