У МЗС України засудили ядерні випробування в КНДР

 Міністерство закордонних справ України стурбоване заявами керівництва Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) щодо проведення випробування ядерного пристрою. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті МЗС.

“Згаданий крок Пхеньяну є грубим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, може призвести до подальшого значного загострення складної ситуації на Корейському півострові, становить серйозну загрозу міжнародному миру і безпеці”, – сказано в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Україна як держава, що добровільно відмовилася від ядерного потенціалу, рішуче засуджує такі дії КНДР. “В Україні очікують, що КНДР припинить випробування ядерних пристроїв, дотримуватися відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН і відновить діалог з МАГАТЕ”, – зазначили у відомстві.

Також у міністерстві додали, що це питання має бути невідкладно розглянуто  на Радбезі ООН.

МЗС-2

Нагадаємо, сьогодні на телебаченні Північної Кореї було оприлюднено заяву, в якій стверджувалося, що КНДР провела вранці 6 січня перше випробування водневої бомби, про існування якої згадувала і раніше.

У США, у свою чергу, завили, що поки не можуть підтвердити, що КНДР дійсно успішно випробувала водневу бомбу. “Зараз ми не можемо підтвердити ці заяви, але засуджуємо будь порушення резолюцій Радбезу ООН”, – заявив представник Білого дому Нед Прайс.

У зв’язку з цим в ООН за ініціативою Японії і США прийняли рішення провести екстрене засідання Ради Безпеки, яке пройде в 6:00 вечора за київським часом.

Ліга [http://news.liga.net/ua/news/politics/8203515-u_mzs_ukra_ni_zasudili_yadern_viprobuvannya_v_kndr.htm] 10/01/2016