Щодо виявлення у незаконному обігу радіоактивного матеріалу

Протягом четвертого кварталу 2015 року державні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання продовжували діяльність, направлену на виявлення у незаконному обігу ядерних та інших радіоактивних матеріалів, що перебували поза регулюючим контролем, та забезпечення їх подальшого безпечного та захищеного зберігання.

ukrposhta_0

Так, у листопаді 2015 року в Дирекції оброблення та перевезення пошти м. Києва були вилучені поштові відправлення, потужність еквівалентної дози яких (гамма-випромінювання) перевищувала контрольні рівні, затверджені Головним державним санітарним лікарем м.Києва. Предмети – годинники, компаси тощо передані на зберігання ПЗРВ ДСП «Київський ДМСК» ДК УкрДО «Радон».

З метою подальшого вдосконалення взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади у разі виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів у листопаді 2015 року на базі Навчального центру Держприкордонслужби Оршанець були проведені за сприяння МАГАТЕ навчальні курси для представників обласних державних адміністрацій південно-східного регіону України, Держатомрегулювання, Держприкордонслужби, Держекоінспекції, СБУ та МВС.

Веб-сайт Держатомрегулювання