Іран і Китай домовилися про будівництво двох АЕС і постачання нафти

У неділю, 24 січня, президент Ірану Хасан Роухані та лідер КНР Сі Цзіньпін підписали в Тегерані 17 двосторонніх угод, зокрема, про будівництво двох атомних електростанцій на півдні Ісламської Республіки, а також про постачання іранської нафти до Китаю, передає Deutsche Welle.

Укладені угоди дозволять за 10 років збільшити торговий оборот між країнами до 600 мільярдів доларів


Роухані проголосив зустріч початком “нової ери” у відносинах між Іраном і Китаєм, які мають намір зміцнювати як економічну, так і політичну співпрацю.

Сі Цзіньпін зазначив, що співпраця на політичному рівні буде проходити за участю міжнародних організацій й сприятиме збереження миру в регіоні. Китайський лідер також провів зустріч з духовним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї.

Китай протягом багатьох років залишається провідним торговим партнером Ірану, зокрема, найбільшим покупцем іранської нафти. У 2014 році торговельний оборот між країнами становив близько 52 мільярдів доларів. У 2015 році він дещо знизився на тлі падіння цін на нафту.

Очільник КНР став першим світовим лідером, який відвідав з офіційним візитом Тегеран після зняття санкцій.

16 січня МАГАТЕ оголосила, що Іран виконав взяті на себе міжнародні зобов’язання в рамках угоди щодо його ядерної програми, підписаного в липні минулого року. Тогож дня Європейський союз заявив про зняття всіх економічних і фінансових санкцій щодо Ірану. Вашингтон формально скасував санкції проти Ірану, пов’язані з банківською діяльністю, морською торгівлею, постачанням сталі й у ряді інших галузей.

 Дзеркало тижня