Глава МЗС України пропонує провести консультації за участю всіх сторін Будапештського меморандуму

Російська Федерація трактує Будапештський меморандум так само вибірково, як і Мінські домовленості, тому Київ знову закликає провести консультації за участю всіх країн Будапештського меморандуму, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.”Ознайомився із твердженням глави російського дипломатичного відомства про те, що Російська Федерація начебто не порушувала своїх зобов’язань за Будапештським меморандумом. Ще раз переконався в специфічному читанні російською стороною міжнародних документів – так само, як Мінські домовленості, Будапештський меморандум у Москві читають також із кінця і вже дуже вибірково”, – сказав П.Клімкін агентству “Інтерфакс-Україна”, коментуючи заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що Будапештський меморандум містить лише норму про незастосування проти України ядерної зброї.

П.Клімкін запропонував усім представникам російської влади ще раз “уважно перечитати весь текст Будапештського меморандуму і переконатися, що він складається не лише з пунктів чотири та п’ять, де згадується про ядерну зброю”.

“РФ дійсно офіційно не погрожувала Україні застосуванням ядерної зброї. Принаймні, досі. Хоча загроза розміщення такої зброї в окупованому Криму є серйозним викликом міжнародному миру та безпеці”, – сказав глава МЗС України.

При цьому глава зовнішньополітичного відомства України наголосив, що всі інші пункти РФ порушила. “Порушила і надалі порушує п. 1 Будапештського меморандуму, яким зобов’язувалася поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України. Росія порушила і надалі порушує п. 2 меморандуму, де вона підтвердила, що ніяка її зброя ніколи не використовуватиметься проти України”, – нагадав П.Клімкін.

Крім того, РФ на постійній основі протягом кількох останніх років послідовно порушує п. 3 Будапештського меморандуму, здійснюючи економічний тиск, “спрямований на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету”.

“Враховуючи те, що у зв’язку із сьогоднішніми висловлюваннями офіційного представника РФ “виникає питання щодо зобов’язань” згідно з п. 6 Будапештського меморандуму, ми відповідно ще раз пропонуємо провести консультації за участю всіх країн Будапештського меморандуму. На жаль, усі наші попередні пропозиції скликати такі консультації були проігноровані Росією. Для того, хто упевнений, що не порушує меморандуму, в чому ж є побоювання щодо таких консультацій?”, – наголосив глава МЗС.

“Упевнений, що це буде прекрасна можливість для представників російської влади прочитати текст меморандуму від початку і до кінця”, – додав П.Клімкін.

Інтерфакс [http://ua.interfax.com.ua/news/political/320218.html]