Реформи в енергетиці забезпечують енергетичну незалежність держави – Президент на Рівненській АЕС

Під час робочої поїздки до Рівненської області Глава держави ознайомився з роботою Рівненської атомної електростанції. Спілкуючись із працівниками РАЕС, Глава держави зазначив, що енергетика – серед галузей-лідерів за темпами реформування. «Перше, чим ми можемо пишатися, – енергетичною незалежністю», – наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, всього за два роки Україна вийшла на «фантастичний результат», незважаючи на агресивні дії Росії. «Я вас вітаю. Ця зима була першою зимою, коли, незважаючи на те, що росіяни нам повністю перекрили газ, поставили ціну на газ на 30 відсотків нижче, ніж європейська спотова ціна, і Україна знайшла в собі сили сказати «ні, дякуємо». Така поведінка по відношенню до нас – і через агресію, і через економічну блокаду, і через ембарго, яке вони запровадили, – вимагає специфічного ставлення. Але на коліна вони нас не поставлять вже, і ми це твердо знаємо», – заявив Глава держави.

Крім того, Президент відзначив рішучі кроки із збільшення частки атомної енергетики в енергетичному балансі країни. «Тільки рік тому доля атомної енергетики складала 48% і невпинно падала. Менше ніж за рік ми наростили її з 49% до 56%», – сказав Петро Порошенко.

Президент особливо акцентував на тому, що запуск лінії електропередач Рівненська АЕС – підстанція Київська дозволив не тільки здешевити електроенергію та зробити українську енергетику більш конкурентоздатною, але дозволив забезпечити енергетичну безпеку Києва та Київської області, зменшити споживання дорогоцінного енергетичного вугілля. «На сьогоднішній день Київ отримує дешеву електроенергію Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій і не палить дороге енергетичне антрацитове вугілля. Це – дякуючи вам», – звернувся до персоналу станції Президент.

Президент також зазначив значення атомної енергетики для забезпечення безперешкодної роботи енергетичної системи. Він підкреслив, що цієї зими не було віялових відключень електроенергії, не дивлячись на побоювання і прогнози багатьох політиків.

31bbf18ac3f825a429f24260501c76a0_1454080052

Реформи в енергетиці забезпечують енергетичну незалежність держави – Президент на Рівненській АЕС

Глава держави високо оцінив роботу керівництва станції. «Зараз ми переконалися, що все працює. Працює на відмінно, з гарним ступенем безпеки. Впевнений в тому, що реформи промислового сектору, конкурентоздатність економіки мають починатися з енергетики. Дві складових – енергетика та конкурентоздатний інвестиційний клімат дають можливість нам залучати інвестиції. Те, що ви зробили, це є величезна перемога», – наголосив Петро Порошенко.

Президент висловив впевненість в тому, що за 5 років українську енергетику чекає «абсолютно інше майбутнє». «Ми завершимо гідроакумулюючу Новодністровську станцію, це також дозволить збільшити рівень завантаження атомної енергетики, розпочнемо використання найновіших технологій накопичення енергії, і тоді в нас не буде проблеми покриття пікових навантажень. Вночі АЕС будуть працювати на накопичувачі, а вдень – на споживачів», – сказав Президент.

Глава держави відвідав виробничий майданчик підстанції ВРП-750 кВ, побував у машинному залі Блоку №4, ознайомився з роботою блочного щиту керування.

Відокремлений підрозділ «Рівненська атомна електростанція» ДП НАЕК «Енергоатом» працює з 1980 року. Чотири енергоблоки Рівненської АЕС мають загальну потужність 2835 МВт та виробляють 12,8% загального виробництва електроенергії країни та 22,7 відсотка електроенергії, виробленої атомними станціями. На АЕС працюють 7,8 тис. осіб. Введення в дію лінії електропередачі ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – підстанція Київська забезпечує вихід підприємства на повну потужність.

Офіційне інтернет-представництво Президента України [http://www.president.gov.ua/news/reformi-v-energetici-zabezpechuyut-energetichnu-nezalezhnist-36684]