Про виявлення покинутих джерел іонізуючого випромінювання у м. Біла Церква

За інформацією Північної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання та Київського державного міжобласного спеціального комбінату «УкрДО «Радон» у жовтні 2015 року на території Київського обласного науково-виробничого центру стандартизації, метрології та верифікації, що знаходиться у м. Біла Церква, в підвальному приміщенні були виявлені залишки установки КИС-РД (комплект стендів для дозиметричної перевірки приладів) в неробочому стані, де знаходились чотири джерела іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) з радіонуклідом Кобальт-60.

=_UTF-8_B_UE0xMDJpbWFnZTAwMy5qcGc=_=

Залишки установки КИС-РД

Беручи до уваги відсутність повної технічної документації на установку та відповідних підйомних механізмів, наявність радіоактивного випромінювання, було прийнято рішення відтермінувати вилучення ДІВ з даної установки для більш детального вивчення порядку та умов їх безпечного вилучення.

У лютому 2016 року після відповідної технічної підготовки спеціалістами Київського державного міжобласного спеціального комбінату «УкрДО «Радон» та Інституту ядерних досліджень зазначені джерела були вилучені та направлені на тимчасове зберігання на ПЗРВ ДСП «Київський ДМСК».

Веб-сайт Держатомрегулювання