Зона відчуження Чорнобильської АЕС може відродитись й стати найбільшим центром сонячної енергетики в Україні. Вже до кінця року там обіцяють встановити перші панелі потужністю 4 МВт

SONY DSC

На сьогодні загальна потужність об’єктів відновлюваної енергетики в Україні сягнула 1 ГВт. В подальшому ця цифра може подвоїтись, до того ж виключно за рахунок сонячної енергетики.

Видання Bloomberg опублікувало доволі цікавий матеріал. У ньому розповідається про те, як Чорнобильська зона через тридцять років після катастрофи може відродитися й знову стати центром української енергетики. Як пише видання, наразі Україна тільки шукає інвесторів для розвитку сонячної енергетики поблизу навіки закритих радянських реакторів.

Видання зазначає, сонячну енергію можна безпечно використовувати в межах зони відчуження площею понад 2500 км2. Для інших видів діяльності через постійний радіаційний фон зона – непридатна.

«Чорнобиль має надзвичайний потенціал для бізнесу, пов’язаного з відновлюваними джерелами енергії. У нас вже є лінії електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для атомних станцій, дешева земля й чимало висококваліфікованих фахівців, навчених для роботи на електростанціях», – цитує джерело слова міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака в Лондоні.

Існує думка, що використання сонячної енергії в зоні відчуження допоможе Україні зробити вагомий крок у напрямку співпраці з ЄС й підвищити авторитет в очах громадськості в конфліктних зонах уздовж російського кордону.

«Перед собою ми ставимо європейські пріоритети, що означає підвищення стандартів навколишнього середовища й амбітні проекти у сфері відновлюваної енергетики. Ми прагнемо бути успішною країною, щоб показати людям в зоні конфлікту, що жити з нами – краще і комфортніше », – додав Семерак.

Відзначається, що початкові плани по виходу на 1 ГВт потужності можуть коштувати українському урядові близько $ 1,1 млрд.

За словами Семерака, інтерес до створення чорнобильського комплексу сонячних електростанцій вже проявили дві інвестиційні компанії з США та Канади. Вже до кінця року українські інженери планують встановити сонячних панелей в зоні відчуження на 4 МВт.

Європейський банк реконструкції та розвитку також розглядає можливість надання фінансування, хоча переговори поки що знаходяться на ранній стадії.

Якщо проект буде реалізований, він може перерости у вражаючу ініціативу, що дозволить використовувати лінії електропередач потужністю 4 ГВт, залишені у спадок від ЧАЕС.

Не зайвим буде нагадати, що Білорусь вже будує найбільшу в країні сонячну електростанцію на території, що постраждала від вибуху на Чорнобильській АЕС.

Джерело