Презентовано нові правила при використанні ДІВ у медицині

IMG_9705

Днями відбулася презентація нових регулюючих вимог до радіаційної безпеки у медицині. Представники Державної інспекції ядерного регулювання України та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки презентували нормативно-правові акти у сфері радіаційної безпеки та нові правила безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) у медицині загалом та брахітерапії, зокрема.

Наразі сфера медичного застосування ДІВ у цілях діагностики та терапії потребує значних реформ. Дотепер, галузь регулюється документами СРСР або відомчими наказами Міністерства охорони здоров’я 90-х років. При цьому медичні радіаційні технології активно розвиваються, сфера застосування ДІВ у медичних цілях розширюється.

Саме в медицині захисту від негативного впливу іонізуючого випромінювання потребує не лише персонал, а й пацієнти, які періодично проходять лікування та діагностику. На сьогодні в Україні з ДІВ працює більше 10 тисяч медперсоналу. Із застосуванням джерел лікуються близько 80 тисяч осіб у рік, близько 20 мільйонів – проходять діагностику. Слід зазначити, що найбільші дозові навантаження отримує медичний персонал при проведенні процедур брахітерапії.

З огляду на ситуацію, фахівцями ДНТЦ ЯРБ та Держатомрегулювання, за підтримки Норвезького агентства з радіаційного захисту (NRPA), підготовлено нові правила безпеки використання ДІВ у медицині. Положення визначають загальні вимоги радіаційної безпеки ДІВ медичного призначення, радіаційного захисту персоналу та пацієнтів, попередження випадків помилкового або аварійного медичного опромінення.

Презентацію організовано для представників Міністерства охорони здоров’я України та провідних медичних закладів, що використовують новітні радіаційні технології.

Редакція веб-сайту Uatom.org