ДНТЦ ЯРБ – за підвищення рівня безпеки населення

«Зважаючи на збройний конфлікт на території України, де експлуатується значна кількість ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктів – підвищення рівня безпеки населення від можливих терористичних атак є більш ніж актуальним на сьогодні», – розповідає науковий співробітник Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) Геннадій Вагін під час XIII Української конференції з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

SONY DSC

Захід проходить з 3 по 7 жовтня у Нетішині, Хмельницької області, під патронатом Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича. Серед спонсорів: Шведська агенція з радіаційної безпеки, Норвезьке агентство з радіаційного захисту, НАЕК «Енергоатом».

Зростання загрози об’єктам ядерної інфраструктури обумовлює необхідність значного підвищення рівня їх фізичного захисту. Це можливо за рахунок взаємодії або синергії ядерної захищеності та ядерної безпеки. Для України ці поняття є відносно новими. На практиці – така взаємодія викликає чимало труднощів, у тому числі з причини відсутності вітчизняної нормативно-правової бази у цьому напрямку.

SONY DSC

«За підтримки Брукхевенської національної лабораторії США, ми підготували першу редакцію методичних рекомендацій з синергії ядерної безпеки та захищеності для підприємств та організацій, які здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії. Ці рекомендації я пропоную розглянути учасникам, які сьогодні завітали на Конференцію», – зазначив Геннадій Вагін.

Після чого поділився деталями драфту документа. В ньому відображено як враховувати взаємний вплив заходів ядерної безпеки та захищеності при створенні та проектуванні ядерних установок, об’єктів та систем фізичного захисту; налагодженні кібербезпеки; організації порядку дій при аварійному реагуванні.

«Хочу нагадати, що дані рекомендації – це поки що проект, його перша редакція. Для нас дуже важливо в рамках конференції одержати коментарі для покращення їх форми та змісту. Не менш важливими стануть пропозиції для подальшої розробки технічних керівництв по практичному застосуванню вимог вітчизняного законодавства в сфері використання ядерної енергії», – підсумовує експерт ДНТЦ ЯРБ.

Редакція веб-сайту Uatom.org