Кожен співробітник – важлива складова фізичного захисту підприємства

Про це йшлося на одній із сесій XIII Української конференції з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

Захід проходить з 3 по 7 жовтня у Нетішині, Хмельницької області, під патронатом Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича, за підтримки Шведського агентства з радіаційної безпеки, Норвезького агентства з радіаційного захисту та ДП НАЕК «Енергоатом».

«Кожне підприємство ядерної сфери повинне мати зважену інформаційну політику. Важливе значення має роз’яснення персоналу, яка інформація є службовою й не може розголошуватись у жодному разі, яка ж – відкрита й загрози від поширення не несе, у тому числі в соціальних медіа», – розповідає представник Швецького агентства з радіаційної безпеки (SSM) Ян Седерман.

SONY DSC

В роботі на ядерних установках є безліч нюансів. Багато об’єктів та територій не можна знімати на камеру. Часом, це дуже важко пояснити активній молоді, котра здатна на будь-що заради яскравих постів у соціальних мережах.

«Керівництво повинне проводити зі співробітниками роз’яснювальні бесіди. У прийнятній, м’якій формі доносити до молоді, що робота на ядерних об’єктах – надзвичайно важлива. І кожен несе персональну відповідальність за фізичну безпеку. В ідеалі, коли на підприємстві є затверджений офіційний документ, в якому детально викладені принципи інформаційної політики. Час від часу керівництво повинно проводити перевірки: чи немає порушень або наскільки відповідально працівники ставляться до своїх обов’язків. Все ж, нагляд має бути адекватним, без психологічного тиску. Тут дуже важливо зберігати баланс», – ділиться зі слухачами Ян Седерман.

Зі слів швецького експерта, злагоджена робота персоналу на ядерних установках та об’єктах в Україні в умовах гібридної війни є дуже вагомою. «Робота в команді – має значення, немає взаємодії – немає результату. При виникненні екстремальних ситуацій важливо знати, до кого звертатися з того чи іншого питання, як діяти, яким чином одержати зворотній зв’язок. Власне, все це і є зваженою інформаційною політикою підприємства», – підсумовує представник SSM. Також він додав, що Україні не вистачає публічних інформаційних заходів за темою фізичного захисту ядерних матеріалів.

Редакція веб-сайту Uatom.org