167 одиниць обладнання для роботи з радіоактивними матеріалами будуть поставлені в Україну до кінця року

Про це повідомила менеджер компанії «Nordisk Sikkerhet AS» Дарія Плишевськая у рамках XIII Української конференції з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

Захід проходив із 3 по 7 жовтня у Нетішині, Хмельницької області, під патронатом Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича, за підтримки Шведського агентства з радіаційної безпеки, Норвезького агентства з радіаційного захисту та ДП НАЕК «Енергоатом».

«Я представляю проект технічної допомоги в Україні, що фінансується урядом Норвегії. Наразі питання глобальної безпеки стають все більш важливими. Уряд Норвегії здійснює практичні кроки, щоб підтримати світову спільноту в боротьбі проти міжнародного тероризму, поширення радіоактивних і ядерних матеріалів», – розпочала презентацію представниця «Nordisk Sikkerhet AS».

SONY DSC

«Nordisk Sikkerhet AS» спеціалізується на питаннях хімічної, біологічної, ядерної та радіаційної безпеки. Штаб-квартира компанії знаходиться поруч з Осло (Норвегія), в Україні функціонує офіс у Києві.

«Наразі у тісній співпраці з Мукачівськими прикордонниками ми займаємось моніторингом кордону між Україною та Угорщиною, аби попередити незаконний оббіг ядерних матеріалів. На даній території, довжиною 170 км, розміщено 6 контрольно-пропускних пунктів, й лише на кількох з них – наявні спеціалізовані монітори для ідентифікації радіації», – розповідає Дарія Плишевськая.

SONY DSC

На реалізацію проекту технічної допомоги в Україні уряд Норвегії виділив більше 4 млн. норвезьких крон. За ці гроші на кордон Україна-Угорщина до кінця року буде поставлено 167 одиниць обладнання: мобільний комплекс радіаційного контролю для ідентифікації радіоактивних матеріалів, 28 мобільних детекторів, 5 ідентифікаторів для ізотопів, 44 комплекти індивідуальних дозиметрів, 44 комплекти захисного обладнання для персоналу та мобільний комплекс дезактивації.

«Контракт на поставку підписано, обладнання закуплене. Після досягнення пункту призначення, для персоналу буде проведено навчання, як працювати з сучасною технікою. Від реалізації проекту ми сподіваємось одержати позитивні результати», – запевняє представниця «Nordisk Sikkerhet AS».

SONY DSC

Також, Дарія Плишевськая повідомила, що компанія підготувала кілька пакетів пропозицій з встановлення обладнання для фізичного захисту ядерних установок та об’єктів в Україні. Перший пакет стосується закупки сучасних систем відео-нагляду для першого та другого енергоблоків Рівненської АЕС. Другий – поставки систем відео-нагляду для периметру рідкого сховища радіоактивних відходів в Чорнобильській зоні відчуження. На сьогодні обидва пакети знаходяться на розгляді уряду Норвегії.

«Наразі ми чекаємо відповіді від уряду», – стверджує Дарія Плишевськая. – «Сподіваюся, спільними зусиллями ми зможемо поліпшити ситуацію в області ядерної та радіаційної безпеки на території України».

Редакція веб-сайту Uatom.org