У Харкові виявлено контрольне джерело типу Б-8

Державна інспекція ядерного регулювання України спільно з іншими міністерствами, відомствами та організаціями продовжує реалізацію  заходів, направлених на виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів, їх вилучення  та розміщення для відповідного безпечного зберігання.

У вересні 2016 року в Харкові на території колишнього військового містечка виявлено контрольне джерело типу Б-8, що використовується для перевірки роботоспроможності і стабільності роботи радіометричної апаратури, потужність еквівалентної дози якого перевищувала встановлені норми.

666

Контрольне джерело Б-8, м.Харків

Протягом третього кварталу 2016 року мали місце випадки вилучення із незаконного обігу радіаційно забрудненого металобрухту на металургійних підприємствах України. Дирекцією оброблення та перевезення пошти міста Києва УДППЗ «Укрпошта» були вилучені поштові відправлення, потужність еквівалентної дози яких (гамма-випромінювання) перевищувала контрольні рівні, затверджені Головним державним санітарним лікарем столиці. Предмети – годинники, компаси тощо передані на зберігання Державному спеціалізованому підприємству «Київський Державний міжобласний спецкомбінат» ДК УкрДО «Радон».

За матеріалами прес-служби Держатомрегулювання України