ДНТЦ ЯРБ презентував експозицію на виставці «Екологія підприємства-2016»

vzhe-ye-na-sajti-5

8 листопада команда Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) представила експозицію в рамках спеціалізованої виставки «Екологія підприємства-2016», що проходила з 8 по 10 листопада в Міжнародному виставковому центрі у Києві.

На стенді Центру можна було оглянути унікальний автомобіль радіаційної розвідки RanidSONNI. Його призначення – оперативне виявлення та ідентифікація джерел іонізуючого випромінювання на ділянках розташування та в зонах впливу промислових підприємств. Обладнання RanidSONNI може, також, здійснювати моніторинг радіаційної обстановки біля сховищ для зберігання та захоронення радіоактивних відходів, контролювати рівень радіоактивного забруднення поблизу АЕС та навіть виявляти загрози радіаційного тероризму.

Окрім лабораторії RanidSONNI, на стенді ДНТЦ ЯРБ експонувався переносний дозиметр-радіометр гама- та нейтронного випромінювання Vasikka зі здатністю ідентифікувати радіонукліди. Дана система складається з портативного комп’ютера, детекторів гама- і нейтронного випромінювання з відповідною електронікою. До того ж, для віддаленого керування системою може застосовуватися навіть мобільний телефон.

Протягом першого виставкового дня за допомогою переносних пристроїв мобільної лабораторії RanidSONNI співробітники ДНТЦ ЯРБ провели понад 200 досліджень поверхневого забруднення та рівня радіаційного випромінювання гостей виставки та їх речей. Перевіряли одяг, взуття, особисті речі, гаджети, харчі та навіть дитячі іграшки. На щастя, за результатами вимірювань, перевищення фонових значень не виявлено.

Поряд із цим, у рамках виставки працівники ДНТЦ ЯРБ представили інформаційний стенд про поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом в Україні.

Редакція веб-сайту Uatom.org