З січня 2017 ДНТЦ ЯРБ припиняє обіг паперових документів

9 листопада у Міжнародному виставковому центрі відбувся семінар «Система управління знаннями, робочими процесами та електронним документообігом. Захист інформації». Організатор заходу – Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ). Співорганізатор – Адміністрація Президента України (АПУ).

17

За інформацією АПУ, останні два роки сфера електронного урядування значно просунулась вперед в Україні. Реалізовано цілу низку проектів, таких як портал E-Data для моніторингу публічних фінансів, портал електронних петицій до Президента та е-декларування. Запущена та працює електронна система публічних закупівель ProZorro. Громадяни отримали змогу оформити біометричні паспорти. Крім того, створено електронну систему вільного доступу до інформації про майнові права на нерухомість. Запроваджено електронний апостиль та інші сервіси, які раніше були доступні лише старим бюрократичним паперовим способом.

Система електронного документообігу (СЕД) розроблена силами штатних співробітників Адміністрації Президента. Роботу над системою розпочали у серпні 2014 року, а вже 1 лютого 2015 року вона була введена у дослідну експлуатацію.

У березні 2016 року АПУ анонсувала безкоштовну передачу системи державним установам та органам влади. Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки став першою держструктурою в Україні, де запровадили СЕД АПУ.

«Систему електронного документообігу ми запровадили у червні, наразі вона працює в режимі дослідної експлуатації», – розповідає експерт ДНТЦ ЯБР Сергій Кравцов. – «На сьогодні у нашій організації системою користуються більше двох сотень співробітників. З січня 2017 обіг паперових документів у ДНТЦ ЯРБ припиниться назавжди».

Серед переваг СЕД: максимум безпеки обігу документів, швидкість обробки, оперативний пошук файлів, можливість проаналізувати бізнес процеси організації, відкоригувати їх в залежності від завантаження підрозділів, за необхідності перерозподілити ресурси.

До впровадження СЕД у ДНТЦ ЯРБ виникла потреба у створенні системи управління знаннями. Досвід по впровадженню перейняли у партнерів Центру, німецької компанії GRS, яка користується системою більше десяти років.

Наступним кроком для ДНТЦ ЯРБ став вибір платформи. За результатами моніторингу ринку, перевагу віддали «Microsoft SharePoint». Захист периметру мережі та кінцевих точок в ДНТЦ ЯРБ забезпечується завдяки компанії «Check Point».

«З березня 2016 року в нашій організації запроваджено Портал знань для спілкування співробітників та зручного обміну інформацією», – підсумовує Сергій Кравцов. – «Робота з удосконалення Порталу ведеться, наразі ми намагаємось максимально перенести всі бізнес-процеси в електронний простір. В пріоритеті – розробка майданчиків для внутрішнього опрацювання експертиз та розробки внутрішньої документації».

Після розробки АПУ мобільного клієнта СЕД для керівників, ДНТЦ ЯРБ планує також реалізувати цей напрямок на власному майданчику.

Редакція веб-сайту Uatom.org