Команда фахівців ДНТЦ ЯРБ успішно презентувала діяльність на виставці «Екологія підприємства-2016»

З 8 по 10 листопада у Міжнародному виставковому центрі відбулася виставка «Екологія підприємства-2016», у якій взяла участь команда з десятьох фахівців Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Стенд Центру викликав неабиякий інтерес серед відвідувачів виставки. З експозицією ознайомилися понад півтисячі людей, здебільшого цікавилися поточною діяльністю підприємства, мобільною лабораторією радіаційної розвідки RannidSONNI, переносним дозиметром-радіометром Vasikka та іншим вимірювальним обладнанням, що входить до складу мобільної лабораторії. Також, цікавилися поточною ситуацію щодо поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами в Україні.

«Людей підходило насправді дуже багато, втім, питання саме за напрямком ядерної та радіаційної безпеки задавали не всі», – розповідає начальник лабораторії аналізу радіаційної безпеки АЕС Олександра Слепченко. – «Найбільше уваги привертав переносний дозиметр Vasikka. Відвідувачі запитували про його призначення, а були навіть і такі, хто хотів його придбати».

Зі слів Олександри Слепченко, стенд ДНТЦ ЯРБ оглянули чимало спеціалістів не лише ядерної, а й суміжних галузей. «Приватні забудовники цікавилися перевіркою територій під котеджне містечко. Щодо обстеження угідь на вміст радіонуклідів у ґрунті звернувся представник сільськогосподарської компанії, у планах якої – вирощування екологічно чистих продуктів. Підходили й залізничники з проханням перевірити радіаційний стан вагонів», – ділиться співробітниця Центру.

«Наша експозиція була однією з найпопулярніших, часом люди мусили ставати в чергу, щоб оглянути експонати. Було дуже цікаво познайомитися з представниками підприємств ядерної та інших галузей, налагодити корисні ділові контакти та поспілкуватися зі студентами й науковцями. Упевнений, що позитивний результат від участі ДНТЦ ЯРБ не забариться», – підсумував начальник відділу зв’язків із громадськістю ДНТЦ ЯРБ Денис Жмурик.

Редакція веб-сайту Uatom.org