Представник ДНТЦ ЯРБ розповів про проблеми забезпечення комп’ютерної безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС

У рамках XII Міжнародної конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики», яка проходила у Харкові з 16 по 18 листопада,  фахівець Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) Артем Симонов розповів про проблеми забезпечення комп’ютерної безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС.

Фахівець Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) Артем Симонов

Міжнародна спільнота вже понад 10 років займається питаннями забезпеченням комп’ютерної безпеки ядерних установок. На часі питання – надзвичайно актуальне, в тому числі й для України. Основними роботами за напрямом є створення відповідної нормативної бази, а також – реалізація практичних заходів захисту від кібернетичних загроз.

«Причина підвищеної уваги до даної тематики – можливість негативного впливу на безпеку ядерних установок при порушені комп’ютерної безпеки та широкомасштабний перехід від аналогових інформаційних та керуючих систем АЕС до цифрових», – коментує Артем Симонов. – «Останні ж – доволі вразливі перед кібернетичними загрозами».

Наразі спеціалісти ДНТЦ ЯРБ завершують розгляд та аналіз документів з комп’ютерної безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії, Міжнародної електротехнічної комісії та Комісії ядерного регулювання США. «Це дозволить використати найкращий світовий досвід у нормативному документі України з комп’ютерної безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС, розробку якого вже розпочали експерти ДНТЦ ЯРБ», – підсумував Артем Симонов.

Редакція веб-сайту Uatom.org