Держави-члени МАГАТЕ ухвалили декларацію про зміцнення режиму ядерної безпеки у світі

Представники держав-членів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) пообіцяли добиватися зміцнення ядерної безпеки у світі шляхом активізації боротьби з незаконним обігом ядерних та радіоактивних матеріалів.

Відповідні зобов’язання вони закріпили у прийнятій одноголосно міністерські декларації.

Повідомляється, що декларація була схвалена у перший день конференції з ядерної безпеки, яка відкрилася 5 грудня у Відні та триватиме до п’ятниці. Для участі в ній прибули приблизно 200 делегатів зі 130 країн світу і 17 міжнародних, регіональних і неурядових організацій.

Вони обговорюють ситуацію з ядерною безпекою у світі та обмінюються думками щодо зміцнення режиму збереження небезпечних матеріалів.

Виступаючи перед делегатами конференції, генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано заявив, що забезпечення ефективної ядерної безпеки важливе для всіх країн, в тому числі й для тих, де обсяги ядерних і радіоактивних матеріалів незначні або їх немає взагалі.

 “Терористи і злочинці будуть намагатися скористатися будь-якими прогалинами у всесвітній системі ядерної безпеки. Будь-яка країна в будь-якій частині світу може бути використана як пункт транзиту. І будь-яка країна може виявитися об’єктом нападу. Ось чому ефективне міжнародне співробітництво є життєвою необхідністю”, – заявив Амано.

При цьому він підкреслив, що у всьому світі вдалося досягти помітного прогресу в справі зміцнення ядерної безпеки, однак, зупинятися на досягнутому не можна.

“Надзвичайно важливо зберігати пильність в умовах, коли ядерна загроза набуває все нові форми”, – сказав глава МАГАТЕ.

Джерело