Виявлені радіоактивні матеріали, що перебували поза регулюючим контролем

Протягом четвертого кварталу 2016 року державні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання спільно з відповідними структурами інших центральних органів виконавчої влади України продовжували діяльність, направлену на виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів, що перебували поза регулюючим контролем.

На ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» при вхідному радіаційному контролі зафіксовано три випадки виявлення радіаційно забрудненого металобрухту. В основному, це були труби з підвищеним вмістом Радію-226 та ампула зі світломасою постійної дії, яка містила солі Радію-226. Один випадок забрудненого металобрухту був виявлений на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Ампула зі світломасою постійної дії

У жовтні 2016 року дозиметристом ТОВ «Проміндустрія», м. Київ при перевірці ящиків на території підприємства було виявлено 2 об’єкти, які виявилися блоками гамма-джерел типу Э, що використовуються у складі радіоізотопних приладів технологічного контролю у металургійній, хімічній, будівельній, вугільній та інших галузях промисловості.

Блок гамма-джерела типу Э

При перевірці Національною поліцією КП «НІКОПОЛЬВОДОКАНАЛ», м. Нікополь, була виявлена захисна головка гамма-дефектоскопу «ГАММАРИД-170/400», що не була належним чином зареєстрована та містила збіднений уран.

Захисна головка гамма-дефектоскопу Гаммарид 170/400

Потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання виявлених предметів перевищувала встановлені санітарні норми. Виявлені предмети були вилучені та направлені для їх подальшого безпечного та захищеного зберігання на ДМСК ДК УкрДО «Радон».

Редакція веб-сайту Uatom.org