Заявки від інвесторів в зону відчуження Чорнобильської АЕС чекають до березня 2017 року
Йдеться про інвестиції на реалізацію проектів будівництва об’єктів сонячної енергетики.
У Мінекології повідомили, що Україна пішла на зустріч потенційним інвесторам, які хочуть працювати з проектом в зоні відчуження навколо ЧАЕС, але не встигають оформити необхідні документи.
Як сказано в повідомленні прес-служби Міністерства екології та природних ресурсів, рішення було прийнято Держагентством України з управління зоною відчуження, враховуючи чисельні звернення іноземних інвесторів з проханням збільшити строк приймання заявок на реалізацію проектів будівництва об’єктів сонячної енергетики в зоні відчуження.
«Інвестори своє прохання пояснюють недостатньою кількістю часу на підготовку необхідних документів. Тому кінцевий строк приймання заявок був продовжений до 1 березня 2017 року », – зазначено в повідомленні.
Нагадаємо, ще в липні 2016 року міністр екології Остап Семерак повідомив про початок пошуку інвесторів для проекту створення сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Створення геліостанції потужністю до 1400 МВт, як вважають фахівці, допоможе Чорнобильській зоні відродитися і знову стати центром української енергетики.
Всього в розвиток сонячної енергетики в зоні відчуження готові інвестувати кошти 39 компаній з різних країн світу.
Раніше для поліпшення інвестиційної привабливості Кабмін знизив вартість оренди держмайна і спростив процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.