Яку дозу радіації одержує людина під час польоту на літаку, розповіли фахівці

Найбільші дози радіоактивного випромінювання одержують пілоти та пасажири тих літаків, які знаходяться на максимальній висоті.

Учені NASA провели дослідження, щоб дізнатися про дозу радіації, яку одержує людина під час польоту на літаку. Для з’ясування цього фахівці запустили в небо повітряну кулю, на якій і зробили подальші необхідні вимірювання.

Літальний апарат запустили в бік розташування Нью-Мексико з Форте Самнера. На цій повітряній кулі розмістили спеціальне обладнання, яке визначає рівень радіоактивного випромінювання.

Для отримання достовірніших даних у NASA вирішили проводити експеримент під кодовим ім’ям Rad-X. протягом двох років. У цей період фахівці використовували кілька повітряних куль, які піднімались у небо на різні відстані, починаючи з 26 тисяч футів, але не більше 120 тисяч футів.

Фахівці NASA зробили кілька відкриттів під час експерименту. Так, рівень радіації залежить від того, наскільки високо здійснюється політ: чим більша відстань пересування, тим більший рівень радіації вдалося зафіксувати. Найбільші дози радіоактивного випромінювання отримують пілоти та пасажири тих літаків, які знаходяться на максимальній висоті. Цей факт викликає тривогу в зв’язку з тим, що льотчики зобов’язані перебувати в повітрі велику кількість часу.

Також науковці заявили, що небезпечне випромінювання здатна блокувати магнітосфера Землі. Це означає, що у людини, яка знаходиться близько до її поверхні, значно менше ризиків виникнення радіаційного опромінення.

Видання «Комментарі.ua»