Команда Uatom.org спільно з партнерами провели промо-кампанію на Оболоні

18 лютого команда Uatom.org  спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) та Молодіжною енергетичною спільнотою (МЕС) провели в Оболонському районі столиці промо-акцію, присвячену «покинутим» радіоактивним джерелам. Організатори розповсюдили на вулиці більше двохсот інформаційних буклетів, спілкувалися з перехожими, пояснювали, яким чином слід поводитись при виявленні підозрілого предмета з маркуванням радіаційної небезпеки.

«Промо-кампанії такого формату ми проводимо не вперше. На жаль, здебільшого люди мало обізнані у сфері ядерної та радіаційної безпеки. Про небезпечний вплив іонізуючого випромінювання, про те, як можуть виглядати джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ) – серед опитаних знав далеко не кожен. Проведення інформаційних кампаній, я вважаю, важливим для населення, адже це сприяє підвищенню рівня обізнаності громади», – зазначила редактор веб-сайту Uatom.org Катерина Ставнічук.

На фото: справа – киянин Віктор, 62 роки, пенсіонер; зліва – редактор веб-сайту Uatom.org Катерина Ставнічук

Здебільшого кияни радо йшли на контакт, із завзяттям відповідали на поставлені організаторами питання. Буклети про «покинуті» ДІВ брали собі, часом, своїм дітям та родичам.

«Міфології 21 століття стали більш складними та вичурними, ніж у давні часи. У нас був Чорнобиль, Фукусіма, випробування ядерної зброї, але наші знання про іонізуюче випромінювання все ще змішані з міфологемами. Оскільки ця тема дуже актуальна і життєво важлива, необхідно працювати над ліквідацією малоосвіченості громади у цих питаннях. Для мене це перший досвід участі у таких промо-акціях, але, сподіваюся, не останній», – коментує фахівець ДНТЦ ЯРБ Євгенія Нікітчук.

На фото: зліва – прес-секретар МЕС Олександр Гарань; справа – фахівець ДНТЦ ЯРБ Євгенія Нікітчук

«При проведенні промо-кампанії ми мали на меті підвищення обізнаності громадськості відносно ДІВ. Поспілкувавшись із мешканцями столиці, стало зрозуміло, що ця тема їм з одного боку – маловідома, втім, з іншого – доволі цікава для пізнання. Я вважаю, такі акції не просто необхідними, а й життєво важливими. Дякую своїм колегам за компанію у цій важливій місії», – зазначив прес-секретар Молодіжної енергетичної спільноти Олександр Гарань.

Редакція веб-сайту Uatom.org