Співпраця України з Євратомом у сфері ядерної та радіаційної безпеки розширюється

15 березня у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) відбулася консультаційна зустріч з експертом Європейської Комісії, науковим радником генерального директора Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки Франції (IRSN) паном Жаком Репюссаром щодо запланованого розширення співпраці між Україною та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євратом).

Експерт ЄК, науковий радник генерального директора Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки Франції (IRSN) Жак Репюссар

На заході були присутні представники ДНТЦ ЯРБ, Держатомрегулювання, Інституту ядерних досліджень НАН України, Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, Українського гідрометеорологічного інституту та ДСП «Екоцентр».

Українські спеціалісти презентували передові вітчизняні науково-технічні розробки в галузі ядерної та радіаційної безпеки, що мають попит на світових ринках і довели свою ефективність у ході робіт із забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на ядерних об’єктах України, при поводженні із радіоактивними речовинами, під час ліквідації наслідків аварій на 4 блоці Чорнобильської АЕС і на японській АЕС Фукусіма.

За словами пана Жака Репюссара, зустріч з українськими колегами засвідчила значний потенціал взаємодії України та Євратома, особливо у сфері радіаційного моніторингу, з огляду на унікальні напрацювання українських науковців у Чорнобильській зоні відчуження.

«Співпраця між Україною та рештою європейських країн має розширюватися та втілюватися не тільки на рівні ідей, а й у конкретних ефективних проектах, – зазначив представник Єврокомісії. – Україна має дуже хороші можливості в галузі фізичних вимірювань. З іншого боку, для України може становити інтерес європейський досвід у сфері радіобіології».

Також, пан Жак Репюссар наголосив, що сьогодні Європа постала перед загрозою ядерного тероризму, що обумовлює необхідність запровадження постійного та оперативного загальноєвропейського радіаційного моніторингу з використанням мобільних лабораторій.

Нагадаємо, що розвиток співробітництва України з Євратомом відбувається у зв’язку з набуттям торік нашою державою асоційованого членства у дослідницьких і навчальних програмах Євратома.

За матеріалами прес-служби Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки